23 Kasım 2014 Pazar

Bir çok bayanın daha da güzel görünmesini istediği bir bölgedir bacak. Kalın olduğu zaman genelde kaba durabilir yada boyu kısa gösterebilir tam tersi ince ve zarif bir bacak gerçekten güzel bir görünüme neden olacaktır. Bacakların önemi büyüktür güzel görünümün yanında bütün vücudu onlar taşır. Yaptığınız sporda attığınız her adımda onların bir katıkısı vardır. Bu yazıda anlatacaklarım ile hem dış görünüş olarak güzel hemde sağlıklı sıkı bir bacağa sahip olacaksınız. Tabi bunun için yazıyı okumanın yanında uygulamaya da geçmelisiniz. Bacaklarınızı incelterek sıkılaştırmak için yine yediklerinize dikkat edip zayıflamaya devam etmeniz gerekiyor bunun yanında bacaklarınız için ekstradan bacak inceltme hareketleri ve bacak inceltme egzersizleri gibi hareketleri uygulamanız gerekiyor.

bacak inceltme egzersizleri
 Bu hareketleri 1 gün arayla tekrarlamanız sizin yararınıza olur. Bacak inceltme egzersizlerini olabilidiğinizce kendi ağırlığınız ile yapmaya çalışın. Çeşitli alet yada ağırlıkları kullanacaksanız eğer çok ağır olmamasına dikkat edin. En azında ilk başlarda düşük ağırlıklar ile başlayın. Bacaklar için önerebileceğim hareketlerden bir tanesi yürüyüş bildiğiniz gibi yürüyüşü sadece bacak değil bütün vücut için önemli. bacağın yanında bütün vücudunuzdaki fazlalıkları eritmenizde ve kalorilerinizi yakmanızda büyük derecede yardımcı olur. Bacaktaki kasların sıkılaşmasına yardımcı olarak bacağınızın incelmesini sağlar. Bunun yanında yapmanız gereken hareketlerden biri squat belki sizi zorlayabilir ama son derece etkili bir yöntemdir. Sadece bacak değil kalçaları da sıkılaştırır ve yağ yakımına yardımcı olur. Bilmeyenler için aşağıda squat hareketini paylaştım.
squat hareketi
Bu hareketi yapmak zor geliyorsa yada bunun gibi daha fazla egzersiz arıyorsanuz aşağıdaki videodan yararlanabilirsiniz. Ayrıca videoyu izledikten sonra buradan nasıl zayıflayabilirim yazımı okuyabilirsiniz. Aşağıdaki yorum kısmından sormak yada eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz.

Bacak inceltme hareketleri


0 yorum:

Yorum Gönder